HAKKIMIZDA

Hakkımızda

HAKKIMIZDA

Pomona genç, çok yönlü ve inovatif freeze-dried (dondurularak kurutulmuş) meyve, sebze ve şifalı bitkiler üreten bir şirkettir.

Amacımız, coğrafyamızın zengin tarımsal ürünlerini doğal, besin değeri yüksek ve aynı zamanda güzel ve lezzetli bir ürün haline getirerek müşterilerimize sunmak.

Dünyanın en gelişmiş kurutma yöntemi olan freeze-drying teknolojisiyle kuruttuğumuz gıdaların taze halindeki besin değelerini, görüntüsünü ve aromasını hiç bir katkı maddesi veya şeker kullanmadan koruyoruz.

Tüm tedarik ve üretim süreçlerimizi üst düzey kontrol ve gıda güvenliği mekanizmalarıyla yürütüyoruz. Sözleşmeli ve sertifikalı üreticilerimiz tarafından yetiştirilen ürünleri özenle seçiyor, tesisimizde işliyor, kurutuyor ve paketliyoruz. Direkt olarak tüketicilere ulaşan ürünlerimizin insan sağlığına olan etkisinin yanında, diğer tüm çalışma alanlarımızda insana ve çevreye olan etkilerimizi de yüksek hassasiyette yönetiyoruz. İsmini aldığımız Pomona, meyve bahçelerini koruyan tanrıçanın, mitolojik karakterini gerçek hayata taşıyoruz.

Dinamik ve inovatif yapımız sayesinde müşterilerimize ve endüstriye özgü çözümler üretiyoruz. Sektörel birikimimizi, müşterilerimizin ihtiyaçlarıyla ve arge çalışmalarıyla besleyip uzun vadede müşterilerimize en uygun çözümleri en kısa sürede sunmak için çalışıyoruz.

POMONA - Can Yılmaz

CAN YILMAZ

Kurucu Ortak

Can 8 yıllık hızlı tüketim ürünleri sektörü ve 10 yıllık turizm sektörü tecrübesine sahiptir. Sabancı Üniversitesi Endüstri Mühendisliği lisans programı mezunudur.

POMONA - Emre Gülçiçek

EMRE GÜLÇİÇEK

Kurucu Ortak

Emre 8 yıllık otomotivden gıdaya farklı alanlarda üretim sektörü tecrübesine sahiptir. Sabancı Üniversitesi Endüstri Mühendisliği lisans ve University of Warwick yüksek lisans programı mezunudur.

DEĞERLERİMİZ

KALİTE

Ürünlerimizi maksimum kalitede, müşterilerimize sunmak için tedarik, üretim, müşteri süreçlerimizi, prosedürlerimizi ve çalışan yönetimimizi sürekli geliştiriyoruz. Ürünlerimizi ve süreçlerimizi sürekli analiz ediyor, çıktılarını prosedürlerimize entegre ederek tecrübemizi kurumsallaştırıyoruz.

MÜŞTERİ ODAKLI

Müşterilerimize kaliteli ürünlerin yanı sıra pozitif müşteri deneyimi de sunuyoruz. Müşterilerimizin ihtiyaçlarını anlamanın, bilgi alışverişinde bulunmanın ve açık iletişim kurmanın bizi kesinlikle en doğru yola yönlendireceğini biliyoruz. Bu sebeple her adımımızı müşteri odaklı yaklaşımla atıyoruz.

EKOLOJİK BİLİNÇLİ

Bizim en büyük kaynağımız doğa. Çünkü ürünlerimizdeki tek içerik, doğada yetişen bitkiler. Yarın da topraklarımızdan en doğal ürünleri alıp tüketicilerimize en doğal halde sunmak istiyoruz. Var oluş sorumluluğumuz gereği ürettiğimiz her bir ürün için kullandığımız her bir kaynağın dünyamıza olan zararlı etkilerini sıfırlamak için çalışıyoruz.

TESİSİMİZ

En yeni makine ve teçhizatlarla donatılmış İstanbul Tuzla’daki üretim tesisimizin global kara, hava ve deniz taşımacılığı limanlarına yakın bir noktada bulunması sebebiyle müşterilerimize hızlı tedarik imkanı sunabilmekteyiz.

Ürün güvenilirliği ve üretim alanı hijyenini devamlı olarak sağlayabilmek için üretim sahamızda, endüstrinin en iyi pratiklerini ve birinci sınıf gıda üretim prosedürlerini uyguluyoruz.

Üretim prosesimiz gelişmiş bilgisayarlı sistemlerle yönetilmektedir ve tüm üretim parametreleri 24 saat aralıksız dijital ortamda kaydedilmektedir. Dondurularak kurutulmuş ürünler sıcaklık ve nem kontrollü odalarda paketlenir. Yüksek neme maruz kalmadan paketlenen ürünlerin bozulma ve yumuşama riski ortadan kaldırılmış olur.

Ham madde kabulünden bitmiş ürün çıkışına kadar bir ürünün geçirdiği tüm süreçler parti numarası ve üretim bilgileriyle birlikte kayıt altına alınır. Böylelikle bir ürünün üreticiden müşteriye kadar geçirdiği tüm adımlar izlenebilir hale gelir. Aynı zamanda veri yönetimi ve izlenebilirlik sayesinde ürünler en iyi kalitede ve en uygun koşullarda teslimata hazır hale getirilir.